|
Режим роботи магазину:
ПН - ПТ: з 9:00 до 17:00

Фальшиві гроші у касі підприємства – як діяти?

Категорії

Абсолютно всі касири і бухгалтери не хотіли б стикатися з ситуацією, коли в касі виявлено фальшиві гроші. Але, незважаючи на те, що в такій події мало приємного, з ним все одно треба працювати. Проведемо маленький лікнеп.

Нацбанк підрозділяє проблемні купюри на підроблені та сумнівні. До підроблених відносять такі купюри, які виготовлені будь-яким способом та фальсифікують гроші, введені в обіг Національним банком. Також сюди потрапляють усі справжні купюри, які були перероблені будь-яким способом.

Сумнівні банкноти та монети просто викликають сумнів і вимагають проведення експертизи для встановлення їхньої автентичності.

Підроблені та сумнівні купюри виявляють:

  • співробітники банків при отриманні грошей від бухгалтера підприємства
  • касири пункту обміну валют прийому грошових знаків від клієнта
  • касири підприємств.

Допомога у виявленні фальшивих купюр надає детектор валют , тому такий прилад має бути встановлений на робочому місці касира. Чим більший потік готівки, тим він потрібніший.

Дії касира підприємства при виявленні фальшивої купюри

Якщо касир не має детектора валют, то доводиться встановлювати справжність з використанням візуального та тактильного методів. Щоб унеможливити людський фактор, необхідно придбати відповідне обладнання, при великому потоці готівки воно окупить себе дуже швидко.

Якщо касир підприємства виявив ознаки підробки під час приймання готівки від клієнта, то він може відмовитися від таких банкнот, ґрунтуючись на Положенні №637 Нацбанку України.

У тому випадку, коли фальшивка виявлена касиром прийому виручки з торгової точки, то таку купюру необхідно передати до банку щодо дослідження. У банку заповнюється відповідна заява, натомість купюри видається довідка про вилучення. Оскільки до отримання результатів дослідження купюра вважається сумнівною, її видача з каси оформляється стандартним касовим ордером. Додатково можна скласти акт вилучення сумнівної купюри з каси підприємства, у якому буде вказано номер, номінал та рік випуску.

За наслідками дослідження бухгалтерія проводить списання підробленої банкноти. У податковому обліку списання не відображається.

Щодо відповідальності касира, то вона може бути повною матеріальною відповідно до статей 130 та 134 КзпПр України. Але притягувати касира до відповідальності можна лише у тому випадку, якщо є незаперечні докази його провини та недбалості щодо своїх обов'язків.

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
100% гарантія якості
14 днів на повернення товару
Доставка по всій країні
Самовивіз з магазину