|
Режим роботи магазину:
ПН - ПТ: з 9:00 до 17:00

Як визначити підроблені долари

Категорії

Для підприємств торгівлі, сфери послуг, обмінних пунктів та будь-яких інших організацій, які працюють із готівкою, фальшиві гроші були і залишаються великою проблемою. Сучасні копіювальні машини розширили коло тих людей, які хочуть нажитися за чужий рахунок. Якщо на ваше нещастя у вас в руках виявилася фальшива купюра, то її необхідно здати до банку за участю поліції. Таким чином, ви знімете з себе відповідальність за її існування. Ми запропонуємо вам кілька простих способів визначити фальшиві гроші вручну, хоча цю роботу касирам суттєво спростять детектори валют . Фальшивими можуть бути купюри будь-яких валют світу, в Україні максимальна кількість підробок припадатиме на гривню та долари.

Зверніть особливу увагу

Детектори валют дозволяють перевірити купюру за декількома ознаками. Купюррозрахункові машини проводять будь-яку банкноту через кілька датчиків, видаючи визначення повідомлення про помилку. Ультрафіолетові лампи дозволять побачити знаки непомітні при звичайному освітленні. Отже, завдяки автоматиці підозрілі купюри одразу повертаються до рук того, хто їх вам передав. Ультрафіолетові детектори детектори валют допомагають касиру візуально переконатися в автентичності банкноти, що тут залишається людський фактор.

Якщо ж залишилися з купюрами зі США віч-на-віч, то вам доведеться довіряти лише свої очам і рукам.

Спочатку звертаємо увагу на папір. У доларів вона дуже специфічна на дотик, так складається на 75% з бавовни та на 25% з льону. У шарі паперу помітні блакитні та червоні нитки, на фальшивих грошах їх просто малюють на поверхні.

На нових доларах є спеціальна захисна смужка, яку можна побачити на світлі. На ній пишуть номінал купюри, додають спеціальне зображення, характерне кожному за номіналу. На просвіток також видно водяний знак, який повторює портрет, зображений на банкноті.

У правому нижньому кутку нових купюр застосовують спеціальні чорнила, які змінюють колір із зеленого та чорного до мідно-жовтого залежно від кута огляду.

Ультрафіолетові детектори валют дають змогу розглянути всі деталі зображення на банкноті. Але і без них усі лінії та символи на доларових купюрах мають бути дуже чіткими та не розмитими. Серійний номер має бути рівним, у новій пачці номери будуть йти поспіль. Вони ніколи не повторюються.

І без детектора валют видно, що справжні купюри мають однаковий розмір, всі зображення на них розміщені на тих самих місцях. Навіть невелике відхилення від норми свідчить, що купюра фальшива.

Корисні поради

Не варто обмінювати долари у сумнівних обмінних пунктах, намагаючись вигадати на курсі. Найкраще звертатися до відділень банків, оскільки вони оснащені спеціалізованим обладнанням, яке завжди розпізнає фальшивку.

Не забувайте, що на кожному номіналі долара зображено свого президента. Запам'ятати їх досить просто, вам знадобиться фраза: «Всі Долари Ласкають Око, Навіть Брудні та Фальшиві». Початкові літери слів у цій пропозиції відповідають першим літерам прізвищ президентів США на купюрах: 1 – Вашингтон, 2 – Джефферсон, 5 – Лінкольн, 10 – Гамільтон, 20 – Джексон, 50 – Грант, 100 – Франклін.

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
100% гарантія якості
14 днів на повернення товару
Доставка по всій країні
Самовивіз з магазину