Як визначити фальшиві гривні
З появою паперових грошей зловмисники всіх країн постійно займаються їх підробкою. Якщо вам до рук потрапили фальшиві купюри, то це може призвести не лише до втрати грошей, а й до проблем із правоохоронними органами. Вас можуть запідозрити у спробі збуту фальшивих грошей, а за це в Україні передбачено кримінальну відповідальність.
Українську гривню чудово захищено від підробок, Національний банк постійно вдосконалює купюри, застосовуючи сучасні технології захисту. Сьогодні українська валюта має 17 ступенів захисту, частину з яких можна розглянути за допомогою збільшувального скла. Також є елементи, які допоможе визначити лише стаціонарний детектор валют , який встановлюється у касах підприємств, магазинах та фінансових організаціях.
Крім цього, на гривнях є й такі ознаки, за якими звичайна людина може визначити, що в неї в руках – фальшивка або автентична купюра. Фахівці за відсутності у вас інструментів рекомендують використовувати два способи визначення фальшивок:
- візуальний – можна побачити водяні знаки, захисну смужку, спеціальний друк та зміщений малюнок
- тактильний – на дотик можна відчути спеціальні елементи, виконані рельєфним друком.
Якщо у вас є кишеньковий детектор валют, то ви зможете з максимальною точністю визначити фальшиві гроші навіть при великій кількості купюр, що підлягають перевірці.
Надійний захист
Розглянемо всі захисні елементи, які використовуються при виготовленні української гривні:
- папір – для кожного номіналу використається свій колір, наприклад, для 100 грн. – оливковий, а для 500 – бежевий
- водяний знак – повторює зображення портрета, який знаходиться у центральній частині купюри
- рельєфний друк – фарба виступає над поверхнею паперу, зображення можна помацати
- приховане зображення – містить значення номіналу, виявляється, якщо поставити банкноти під гострим кутом до світильника
- захисна смуга – занурена в папір, містить значення номіналу та тризуб
- колір, що змінюється – при зміні кута огляду змінюється колір деяких елементів
- «орловський» друк
- суміщене зображення – зображення із двох боків купюри під час розгляду на просвіт складаються у чітку картинку.
Якщо виявили фальшивку самостійно, то краще віднесіть або у відділення НБУ, або у міліцію. Не намагайтеся їй розплатитися, інакше одразу станете співучасником злочину. А щоб не стати жертвою шахраїв, купіть кишеньковий детектор валют, з ним ви точно не покладете в гаманець підроблену купюру.