|
Режим роботи магазину:
ПН - ПТ: з 9:00 до 17:00

Як вибрати касовий апарат

Категорії

В Україні використання касового обладнання регулюється законодавством. Якщо за законом ви повинні використовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО), то вам потрібно придбати касовий апарат і зареєструвати його в податковій.

Касові апарати, поставлені на облік, вважаються фіскальними. При роботі з ними необхідно дотримуватись певної касової дисципліни, проводити сервісне обслуговування. Таке касове обладнання дозволить податковій службі завжди бути в курсі вашого фінансового обороту, отже точно знає, який податок ви повинні сплатити.

Касовий апарат є автономним електронним пристроєм, який реєструє розрахункові операції між продавцем і покупцем. Якщо говорити простою мовою, то за допомогою касового обладнання фіксується факт передачі коштів, замість них видається паперовий чек. Електронна копія операції зберігається у пам'яті апарата. Більшість касових апаратів використовується у сфері послуг та роздрібній торгівлі.

Різновиди касового обладнання

Виділяють два основні види РРО:

  • касові апарати - автономні пристрої, що реєструють продажі, для їх роботи потрібно тільки електроживлення
  • фіскальні реєстратори (фіскальні принтери) - підключаються до ПК, керуються спеціалізованим програмним забезпеченням, розраховані на високі навантаження, мають розширений функціонал.

Що вміє касовий апарат

Касові апарати, які широко використовуються в даний час, можуть працювати у двох режимах:

  • фіскальний – проводиться запис даних у фіскальну пам'ять щодо реалізації товарів та послуг щодня, його включає спеціалізована фірма, яка обслуговує касове обладнання
  • нефіскальний – можна реєструвати продажі, вибивати чеки, але звіти не реєструються та фіскальний звіт за зміну не формується, у такому режимі навчають персонал або ведуть облік «для себе». У чеку для покупця стоятиме позначка «Нефіскальний чек».

Ви можете вибрати собі касове обладнання, орієнтуючись на його розміри. Бувають такі апарати:

портативні – невеликі габарити, часто комплектуються захисним чохлом, ідеальні в умовах виїзної торгівлі

стаціонарні - великі габарити, зате можуть працювати з більшим навантаженням. Зазвичай комплектуються спеціальними грошовими скриньками, що мають можливість підключення різних додаткових пристроїв. Так, для зняття звітів або програмування переліку товарів до такого касового обладнання можна підключати ПК. Сканер штрих-кодів дозволить прискорити набір чека, електронні товарні ваги допоможуть продавцеві точно відміряти вагу, а в покупця вселять впевненість у тому, що його не обважили.

Також до касового апарату можна підключити GSM-модем для передачі звітів у податкову або на ваш особистий обліковий сервер, сканер магнітних карток для відкриття та закриття зміни продавцями, банківський термінал для проведення а = оплати пластиковими картками.

Готуємо касовий апарат до роботи

До того, як ви почнете пробивати чеки на касі, вам необхідно зробити кілька підготовчих операцій.

Спочатку необхідно запрограмувати касу або вручну, або за допомогою ПК. У апарат вносяться дані про товари, послуги, початкове та кінцеве повідомлення в чеку, дані по касирам, найменування відділів та груп товарів.

Також необхідно перевірити функціонування додаткових можливостей апарату, а саме:

  • друк різноманітних звітів
  • можливість прийому різних типів оплати (готівка, картки, безготівковий розрахунок тощо)
  • можливість пробивати знижки на товари згідно з прайсом
  • регулювання формату та друку чека.
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*
100% гарантія якості
14 днів на повернення товару
Доставка по всій країні
Самовивіз з магазину